Portfolio

Multi-platform Kidsproof stapt over naar WordPress multisite

Als WordPress bureau hielpen we Kidsproof met de migratie van 23 regionale websites naar een WordPress multisite omgeving. Met militaire precizie organiseerde we een complexe contentmigratie van ruim 55.000 tips in enkele dagen.

‘Wat gaan we nu vandaag weer doen?’ Een vraag die menig ouder met jonge kinderen kent. Zo ook Annemarie Vosselman, die als antwoord op haar eigen zoektocht naar inspiratie in 2012 zelf het platform Kidsproof startte. Wat begon in één regio, groeide uit tot 23 Kidsproof-websites door heel Nederland, elk met tips over uitjes in de eigen regio. Na jarenlang bouwen in een maatwerk CMS zocht Kidsproof naar meer flexibiliteit om door te kunnen bouwen. WordPress bleek het antwoord en wij mochten de nieuwe WordPress website bouwen.

No nonsense uit Utrecht

‘Ik zocht naar een no-nonsense partij, liefst uit de omgeving van Utrecht’, vertelt Annemarie. ‘Ik wilde een WordPress bureau met een realistisch beeld van wat wel en niet kan, waarvan je weet wat ze vinden en denken. Bij Stuurlui ontdekte ik al snel die mentaliteit. Dat begon met het feit dat ze de opdracht niet klakkeloos aannamen, door de complexiteit van onze site. Stuurlui gaf aan eerst een testcase te willen maken, voor ze de opdracht aannamen. Dat gaf mij het gevoel van een realistisch en serieus bedrijf. Precies wat ik zocht.’

Complex maatwerk

De sites van Kidsproof zitten inderdaad complex in elkaar. De basisopzet is dan wel eenvoudig — namelijk het tonen van lokale uittips met kinderen — de techniek om statistieken bij te houden en tips willekeurig te tonen zit complexer in elkaar. Tips rouleren iedere nacht, om elke tip gelijke aandacht te geven, hoe groot of klein ze ook zijn. Daarbij wil Kidsproof weten hoe vaak elke tip getoond is. Geen kliks dus, maar vertoningen. Daarnaast bevat de site uitgebreide roulatieschema’s voor organisaties die hun uitstapjes willen promoten.

Overzicht van Kidsproof tips van de maand met vier uitjes, waaronder klimmen, Winterfair, een indoor speelpark en de expositie Om Het Lijf, met onderschrift dat de tips elke nacht rouleren.

Mega-migratie

Bedenk dat deze bestaande multisite 55.000 tips, 15.000 accounts en 22.000 blogs en minstens zoveel afbeeldingen bevat en je weet: deze contentmigratie van het maatwerk CMS naar WordPress wordt een operatie met militaire precisie. Zeker omdat 23 lokale sitemanagers en hun contentbeheerders, elk met eigen rechten, de site continu actueel willen houden.

Annemarie: ‘De migratie moest in maximaal een week, omdat we continu door ouders worden geraadpleegd op actuele uitstapjes. We kozen ervoor om dit begin januari te doen, omdat dat voor ons de meest rustige periode is. Ouders zijn alle activiteiten dan wel even zat na de kerstvakantie.’

“Uiteindelijk is de migratie in een paar dagen geautomatiseerd met maatwerk API’s uitgevoerd. Dat is subliem gedaan.”
– Annemarie

Dezelfde looks, ander CMS

De huidige site is qua uitstraling een kopie van de oude. Een restyling had Kidsproof namelijk een jaar eerder al gedaan. ‘De migratie naar een ander platform is al zo complex, dat ik niet tegelijk ook nog een restyling wilde’, licht Annemarie toe. Onze opdracht was dan ook om de WordPress website te laten maken met dezelfde vertrouwde look, maar met een volledig vernieuwde technische basis. Het doel: de site klaarmaken voor toekomstige doorontwikkelingen, zoals de implementatie van een betere zoekmachine, optimaliseren van de sitesnelheid, of het toevoegen van nieuwe functies voor gebruikers.

In sprints doorontwikkelen

Na de grote migratie in januari zijn we direct gestart met sprints voor optimalisatie en doorontwikkeling. In de eerste sprint focusten we op het optimaliseren van de beheerderskant, op basis van de eerste ervaringen. Inmiddels zijn we samen begonnen om nieuwe toepassingen te ontwikkelen voor de bezoekers van Kidsproof.

Voorbeeld van een sprintopzet bij Stuurlui in een weekschema met kick-off op maandag, development op dinsdag en woensdag, debrief op donderdag en eventuele lancering op vrijdag, inclusief foto’s van de projectmanager en developer.

‘De sprints vind ik heel fijn werken’, vertelt Annemarie. ‘Je maakt samen grote stappen in korte tijd, omdat je alle expertise bundelt. Daarbij vind ik het heel fijn dat Stuurlui actief met ons meedenkt. Ook wanneer je beter iets niet kan doen. Zo hoorden we al een paar keer dat we beter geen uitzondering konden inbouwen. We waren een maatwerk CMS gewend, waar uitzonderingen de regel waren. Maar Stuurlui denkt direct aan beheersbaarheid, kostenkant en schaalbaarheid naar de toekomst. Zo’n betrokken samenwerkingspartner heb ik zelden gehad. Ze werken echt vanuit de gedachte hoe we de site samen beter kunnen maken.’

Toepassen van AI

Een van de doorontwikkelingen waarvoor de overstap naar WordPress noodzakelijk was, is de toepassing van AI. De eerste toepassing is hierin al zichtbaar, namelijk het gebruik van de slimme zoekmachine Algolia. Deze vind je terug in de vorm van Virtual Assistant (VA) Anne, die je met een chat kan vragen om tips.

Virtuele Assistent 'Anne' van Kidsproof

‘Bob van Stuurlui kwam op dit idee’, vertelt Annemarie. ‘Hij was op vakantie in Groenlo en zocht hier lokaal naar uitjes met het gezin. Onze kracht ligt in het lokale, maar op vakantie moet je maar net weten in welke Kidsproof-regio je zit. En met een beetje pech verblijf je net op een grens van twee regio’s. VA Anne kan je gewoon vragen om tips in de buurt van Groenlo en vervolgens zoekt ze op alle onderliggende multisites om tot het beste advies te komen. In de toekomst willen we dat graag verder uitbouwen, door ook combinaties aan te bieden. Bijvoorbeeld: “Ga je naar het museum, ga dan ook even eten bij dat ene tentje om de hoek en kijk ook even bij de speeltuin twee straten verder.” Het is een nieuwe manier van zoeken die de gebruikerservaring enorm verbetert.’

Screenshot van de Kidsproof-website met twee lachende kinderen op de voorpagina en navigatie met categorieën en tips.
Pictogrammen van Kidsproof met categorieën als Uitagenda, Eropuit, Uit eten, Feestjes, Clubjes, Op kamp, Inclusief en Blogs.
Overzicht van Kidsproof-activiteiten met vier tips van de maand en visuele kaarten van verschillende uitjes.
Illustratie van Anne, de AI-gedreven virtuele assistent van Kidsproof, met welkomsbericht voor gebruikers.
1 van 4 1 van

Veelgestelde vragen

Hoeveel kost een WordPress multisite zoals deze?

Een WordPress multisite met contentmigratie en maatwerk functionaliteiten kost meestal tussen €35.000-€65.000, afhankelijk van het aantal subsites, de complexiteit van de data en gewenste functionaliteiten. Voor Kidsproof was de uitdaging vooral de migratie van 55.000 tips en 23 regionale websites.
Lees hier meer over de kosten van een WordPress website.

Hoe lang duurt een migratie van maatwerk CMS naar WordPress?

De technische migratie kunnen we vaak binnen enkele dagen uitvoeren. Vooral de voorbereiding van een content migratie, zoals analyse, testmigratie, API-ontwikkeling en controlle, neemt meestal 3-6 weken in beslag, afhankelijk van de complexiteit van de migratie. We plannen migraties altijd zoveel mogelijk tijdens rustige periodes om bedrijfscontinuïteit te waarborgen.

Kan WordPress een maatwerk CMS vervangen?

Ja, absoluut. WordPress kan een maatwerk CMS prima vervangen. WordPress is vandaag de dag krachtig genoeg voor complexe toepassingen zoals multi-regionale platforms of high-risk websites. Bij Kidsproof hebben we complexe roulatieschema’s, statistieken en gebruikersrechten volledig gerepliceerd.

Hoe zorgen jullie dat er geen downtime is tijdens de migratie?

We ontwikkelen de nieuwe website op een aparte omgeving, terwijl de bestaande website netjes blijft draaien. Zodra die klaar is kunnen we een content migratie starten naar de nieuwe omgeving terwijl we een tijdelijke content-stop afspreken. Door een geoptimaliseerde livegang procedure borgen we dat er geen downtime ontstaat en wordt na lancering de contentstop weer opgeheven.

Het team voor Kidsproof

Andere cases zoals Kidsproof

1 van 5 1 van

Ook jouw content platform overzetten naar WordPress?